Ellastration v roce 2018

Rok 2018 byl pro nás jízdou v rychlovlaku, kdy s každou zastávkou do našeho kupé přibývali noví cestující a s nimi nové příběhy. Někteří s námi jeli krátce, jiní zůstali po celou dobu jízdy. Každý z nich v nás však zanechal vzpomínky, které s námi zůstaly. Dovolte nám tedy trošku zpomalit a ohlédnout se za výjimečnými momenty uplynulého roku.

Dlouhodobým a blízkým spolujezdcem je pro nás Place Store, se kterým jsme zažily již mnohá dobrodružství. Díky možnosti franšíz se během jednoho roku otevřely nové pobočky v Uherském Hradišti, Praze a v Bratislavě. S nadšením jsme vstoupily do otevřených dveří všech nových prodejen, díky kterým jsme mohly Ellastration tvorbu rozšířit za brněnské i republikové hranice.

Na další trase si k nám přisedla Gábina Páralová a po hovorech o životě a tvůrčích procesech jsme se dostaly k představě, propojit Ellastration ilustrace s její novou kolekcí. Jízda s Gábinou se odehrávala v rychlém tempu a tak za krátký čas vznikly první návrhy, které brzy začaly dostávat čím dál tím konkrétnější obrysy. Nakonec se z prvotních skic vyklubaly propracované výšivky kolibříků a červeno-černé tisky. Když jsem pár týdnů poté kráčela brněnskou Solniční ulicí a výlohu Gábinina butiku obletovali moji kolibříci, zaplavila mě upřímná vnitřní radost. Po této rychlé spolupráci musela Gábina z vlaku vystoupit neb ani ten nestačil jejímu tempu. S povděkem a přáním všeho dobrého do její tvůrčí činnosti jsem jí zamávala a naše cesty se zase rozdělily.

Trasa tímto nekončila a v mlhavém oparu se před námi objevila silueta areálu Dolních Vítkovic, kde jsme poprvé zavítaly na prodejní přehlídku současného designu Meat Design. Prostory, ve kterých jsme mohly po dobu tří listopadových dní prezentovat Ellastration tvorbu, nás naprosto uchvátily. Do červena laděný vizuál čtvrtého ročníku se promítl do profesionálně zpracovaného katalogu, kde byli krátce představeni všichni tuzemští i zahraniční vystavovatelé. Návštěvníci, kteří přišli ve večerních hodinách mohli ocenit atmosféru červeně nasvíceného industriálního areálu. Zpětně skládáme poklonu všem, kteří se podíleli na organizaci, která byla dle našeho názoru zvládnuta na jedničku. Snad i v příštím roce se nám poštěstí tuto akci navštívit a osobně se potkat s milými ostravskými návštěvníky.

Rokem 2018 snad naše společná cesta nekončí. My na ní už nejedeme “jen” jako kamarádky a spolupracovnice. Stojíme bok po boku při našich životních rozhodnutích, společně je prožíváme, radujeme se z nich a ta rozhodnutí nás spojují v rodinu. Čas od času potřebujeme na nějaké stanici vystoupit, s foťákem prozkoumat okolí a vyčistit si hlavu. To vše zase společně. Do té doby než za další zatáčkou zase začneme mluvit o dalších plánech a vizích. V té chvíli míříme zpět na Ellastration vlak a pouštíme se na další společnou cestu.